Balticsonline.lv - Travel
Sākums Par mums Pakalpojumi Tūres Kontakti

Kilimandžaro
Zanzibāra

Zanzibāras salu grupa sastāv no galvenās salas Unguja, ko bieži dēvē par Zanzibāru, Pemba salas un vairākām mazām saliņām. Tā atrodas apmēram 46 km no Tanzānijas krastiem. Senāk Zanzibāra bija viens no Austrumāfrikas svarīgākajiem tirdzniecības centriem, kur tirgojās ar garšvielām, ziloņkaulu un vergiem. Tādēļ savs laiks jāatvēl arī garšvielu iegādei. Noteikti jāapskata pilsētas vēsturiskais centrs, kas pilnībā būvēts no koraļļiem.

Salas vidienē ir saglabājies tropiskais lietus mežs, kur ierīkots parks, kurā var apskatīt daudzas eksotiskas palmu sugas un mahagonijas koku mežu. Šeit mīt arī reta mērkaķu suga — sarkanie mērkaķi. Savukārt okeāna krastu apdzīvo vieni no biežāk sastopamajiem Zanzibāras faunas pārstāvjiem — krabji.

Indijas okeāna ūdens temperatūra pie Zanzibāras salas visu gadu ir no +25 līdz +30 grādiem. Tādēļ tā ir iecienīta vieta ūdens sporta veidu cienītājiem un tiem, kas vēlas izbaudīt brīnumainās pludmales. Te iespējams gan nirt, gan snurkelēt, gan arī vērot paisumus un bēgumus.